RSS Feed!

Ostatnie wpisy

Kategorie

Archive for the ‘Szycie’ Category

Tyle do zrobienia…

środa, Maj 8th, 2013

… a wieczorami padam jak długa, weekendy jakoś zajęte i nie wiem kiedy dam radę zrobić wszystko co bym chciała… A sporo tego na przedwakacyjny okres.

Poduchy:
z mini pomponikami – http://pinterest.com/pin/206954545349240802/
z włóczkowymi pomponami – http://pinterest.com/pin/206954545349240804/
pies i kot – http://pinterest.com/pin/206954545349089672/
2 sowie poduchy dla panny Wiktorii.

2 sukienki dla Emilki i komplecik polarkowy dla Mai.
Po jednym kapeluszu i letniej czapce dla moich dziewczyn.
Flanelowe pidżamki dla Emi i Mai.
Sukienka na wesele dla Emilki- wg ktoregoś wykroju burdy: http://www.burda.pl/sklep/dzieci/dziewczecy-bezrekawnik-9517-v.html lub http://www.burda.pl/sklep/dzieci/sukienka-9757-v.html

Charm Packs

środa, Kwiecień 17th, 2013

To gotowe kwadraty o wymiarach 5″ (czyli 12,5cm) dobranych kolorystycznie rożnych materiałów, przeważnie po 41-42 sztuki. Oszalałam na ich punkcie, uwielbiam i mam nieco ;) paczuszek celem zrealizowania paru projektów. Niestety są one u nas ciężko dostępne i jest raptem parę miejsc gdzie można je zdobyć (u LittleFunky oraz w CraftFabric) … opcją jest też zakup za granicą (sklepy internetowe, ebuy)- niestety tutaj często zjada nas przesyłka a kupując ze Stanów można jeszcze oberwać cłem :( Puki co muszę się zadowolić tym co u nas dostępne, z całego ogromu cudnych faktur i barw, które są gdzie indziej :(
A ulubione przeze mnie o te tryskające energią kolorowe i wzorzyste jak Mod Century oraz te pastelowe, delikatne i dziewczęce jak Jubilee czy Flirt… czasem też po prostu jakaś kompozycja wbije mi się do głowy i serca i mimo, że nie mam na nią koncepcji to muszę mieć :)

Oto co czeka w mojej kolejce do spotkania z igłą i nitką:
Simple Color- z tego powstanie pluszowy alfabet zapakowany we własny woreczek

Ticklish, Good Morning- woreczki o różnych kształtach i wypełnieniach do zabawy dla maluszków (część pojedzie do fundacji FSR dla dzieciaczków jak Maja z porażeniem splotu ramiennego)

Kissing Booth- Jelly Roll (42 1-jardowe paski po 6″ każdy) patchworkowa sukienka letnia dla Emi i może kapelusik

Flirt- falbaniasta sukienka dla Emi

Odds & Ends- sukienka lub spódniczka

Sea Scape- to akurat jest Layer Cake (42 kawałki po 10″) i jeśli wystarczy to będzie z tego komplet tuniczek/sukieneczek dla Emi i Mai

A poniżej różne, dla których konkretnego zastosowania jeszcze nie mam, ale musiałam je mieć ;)Królikowe dodatki

sobota, Kwiecień 6th, 2013

Z resztek materiału na sukienkę powstała opaska z kwiatkami i torebka z aplikacją i kieszonka (dzieki wprawkom na warsztatach Craftoholic & Koty na Płoty)

Królikowa sukieneczka

czwartek, Kwiecień 4th, 2013

Dziś ostatni szew i skończyłam prosta, acz wcale nie szybka sukieneczkę.
Wykrój z burdy ( http://www.burda.pl/sklep/dzieci/sukienka-i-spodnie-9740-v.html ) nieco zmodyfikowany.
Oczywiscie nie obyło się bez błędów- zamek nieco krzywo wszyty, cały tył odwrotnie skrojony- króliczki stoją na głowach :)
Sukieneczka u góry podszyta jest tym samym materiałem a dolna część ma poliestrowa podszewkę. Z resztek kropkowanej bawełny powstały kwiatek i będzie opaska a z króliczków zostały jeszcze do wykorzystania 3 ćwiartki… może torebka, może chustka, może podobna tunika dla Mai.

Patchworkowa spódniczka

sobota, Marzec 30th, 2013

Spódniczka może wygląda niepozornie, ale masa z nią była roboty. Połączyć kwadraty, każde łączenie dodatkowo zygzakiem, marszczenie, wykończenia.


Miała być bardziej falbaniasta, ale okazało się że nie tylko nie będzie mocniej falować, ale i górę trzeba było dosztukować- całe szczęście że dzień wcześniej kupiłam w Ikei trochę materiału Bomull, bo idealnie pasował. Patchworkowe kwadraty to 2x charm pack Moda Sakura Park:

Żeby maksymalnie wykorzystać materiały ze skrawków powstała opaska.

A tak Emilka prezentuje się w całości z rana przed wyjściem do przedszkola: